Не Батман и Робин, а Робен (Ариен) и Робин (ван Перси) направиха за смях световния шампион Испания в уникален мач на мондиала в Бразилия - 5:1 за Холандия! "Лалетата" взеха частичен реванш за загубата си на финала преди четири години в Южна Африка с 0:1. Частичен, защото тогава "Ла Роха" вдигна световната купа, а "оранжевите" пак останаха подгласници. Сега обаче тежкото и знаково 5:1 може да означава началото на края на царуването на иберийците във футбола.

А Испания поведе с 1:0 в 26-ата минута на стадион "Арена Фонте Нова" след дискусионна (меко казано) дузпа срещу Диего Коста за поредното спорно решение на едва започналото световно. От 11-те метра не сбърка Чаби Алонсо. Малко преди края на първото полувреме Робин ван Перси - също като Батман, заби паметен гол с летящ плонж с глава. Испания бе дотук. След почивката италианският рефер Никола Рицоли си затвори очите червен картон за удар с глава без топка на Диего Коста, бразилец с испански паспорт.

"Лалетата" обаче не си затваряха очите пред злощастния днес Икер Касияс след почивката. Първо Ариен Робен майсторски направи обрата пълен, последва  попадение на Де Врий за 3:1, преди Ван Перси и Робен да направят поражение на Испания истинско крушение. То можеше да бъде и още по-тежко, но холандците пропуснаха. Също и испанците, двата отбора сътвориха страхотен мач, в който имаше всичко най-добро от футболната игра.

Испания може да потърси утеха в историята - и преди четири години тимът стартира с поражение в Южна Африка с 0:1 от Швейцария, но после прегърна титлата.