Нова регистрация

(минимално 8 символа)

Григор Димитров победи сърбина Душан Лайович със 7:6 (1), 6:4 и се класира за 1/4-финалите на турнира на твърди кортове "Чънду оупън" в едноименния китайски град.

Като поставен под №3 хасковлията почива в първия кръг и това бе първи мач за него надпреварата, в която участва за първи път. Българинът за първи път се изправи срещу Лайович и имаше известни затруднения в началото.

В първия сет играта бе равностойна, тенисистите печелеха подаванията си и нямаше както пробиви, така и нито една възможност за такива. В тайбрека класата на Димитров си каза думата и той даде само точка на съперника си.

Това вдъхна увереност в Григор, който в самото начало проби сервиса на Лайович, а после затвърди брейка, при това на нула. Това се оказа достатъчно за него за успех срещу 26-годишния сърбин. При 5:3 първата ни ракета пропиля три мачбола на сервис на противника си, но в десетия гейм спечели собственото си подаване и сложи край на спора след точно час и половина игра.

За място в полуфиналите Димитров ще играе с победителя от мача между аржентинеца Диего Шварцман и италианеца Паоло Лоренци. Турнирът в Чънду е с награден фонд 840 915 долара. Гришо не беше излизал на корта от Откритото първенство на САЩ, където достигна осминафинал.