Невяна Владинова завърши на престижното седмо място на финала в индивидуалния многобой в художествената гимнастика на олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Шампионката на България, която беше шеста в квалификациите, се представи много добре и на финала. Владинова изпълни със страхотно настроение и четирите си съчетания и получи оценки от 17,883 точки на обръч, 17,750 точки на топка, 18,050 точки на бухалки и 17,050 точки на лента. Единствено на лента тя направи две грешки.

Това е най-доброто класиране на индивидуална гимнастичка на България за последните три олимпиади, след като Силвия Митева беше осма в "Лондон 2012", а Симона Пейчева - 10-а в "Пекин 2008".

Шампионка стана рускинята Маргарита Мамун със 76,483 точки. Тя игра без грешки и в четирите си композиции и получи оценки над 19,000 т. Мамун има седем световни титли в кариерата си, а сега стигна и до олимпийската титла.

Изненадващо на второ място завърши трикратната световна шампионка Яна Кудрявцева (Русия) със 75,608 точки, която направи груба грешка на бухалки и това й коства първото място. Бронзовото отличие грабна Анна Ризатдинова от Украйна със 73,583 точки.

Пред Владинова са още Йон-Джае Сон (Южна Корея) със 72,898 точки, Мелитина Станюта (Беларус) - 71,133 т. и Катерина Халкина (Беларус) - 70,932 т.

Турнирът по художествена гимнастика в Рио завършва днес с финала в многобоя при ансамблите. Нашите момичета се класираха за битката за медалите, която започва в 17:00 часа наше време.