"Уест Хем" срази "Ливърпул" с 2:0 в първия мач от Висшата лига на Англия за 2016 г. Тимът на хърватския треньор Славен Билич записа дубъл срещу "червените" този сезон, след като ги победиха и на "Анфийлд" през есента.

"Чуковете" регистрираха трети пореден успех и общо осми. Срещата започна повече от перфектно за домакините, които успяха да открият резултата още в 10-ата минута, когато Микаил Антонио вкара първия гол за високосната 2016-а - с глава след ефектен плонж.

Домакините продължиха да доминират, а гостите стигнаха до първата си по-сериозна ситуация за гол едва в края на полувремето, когато Емре Джан удари напречната греда с техничен удар.

В 55-ата минута бившият играч на "Ливърпул" Анди Керъл за втори път порази целта - 2:0, отново с глава. А тимът на Юрген Клоп отърва по-тежка загуба.