Григор Димитров достигна втори кръг на турнира "Мастърс 1000" в Монте Карло. Той си върна на испанеца Марсел Гранойерс с 6:2, 4:6, 6:2 за точно два часа битка. През 2014-а Гришо все още няма загуба в откриващия си мач на турнири - 7 поредни победи.

Димитров не срещна сериозни трудности в първия сет, в който изкова победа за 30 минути игра, като реализира два пробива в сервиса на своя противник.

Ибериецът, от когото Гришо имаше две загуби до срещата им на Лазурния бряг, се върна във втория сет и изравни. Той започна отлично и в третия, където поведе с 2:0.  Спиращ дъха и може би преломен се оказа четвъртият гейм при сервис на Гранойерс, който поведе с 40:0, ала пропусна четири геймбола, преди да бъде обърнат и пробит. Оттам Димитров вече помете своя съперник отново за 6:2.

Във втори кръг Григор Димитров ще играе със 101-ия в света Алберт Рамос. Българинът води с 2:1 в преките им двубои, като само един от тях е на ниво АТР отпреди две лета.