БАТЕ Борисов изтръгна 1:0 от "Партизан" (Белград) в първия мач от решителния плейоф за влизане в групите на Шампионската лига. Беларусите цяло второ полувреме играха с човек повече заради втори жърт и червен карто на Марко Йевтович. Единственият гол реализира Михаил Гордейчук в 75-ата.

Валери Божинов започна като титуляр и бе заменен в 54-ата минута. Иван Бандаловски остана резерва. Сърбите могат да съжаляват, че не записаха по-добър резултат на терена на беларусите. Те направиха няколко пропуска най-вече чрез 19-годишния талант Андрия Живкович.

В друг мач с българско участие "Спортинг" (Лисабон) спечели трудна победа с 2:1 у дома срещу ЦСКА (Москва) с Георги Миланов. Българският национал се появи в игра десетина минути преди края. Малко след като стъпи на терена, домакините взеха победата с попадение на Слимани в 82-ата.

В един от най-интригуващите плейофи "Манчестър Юнайтед" доста се измъчи за 3:1 срещу "Брюж" на "Олд Трафорд". Майкъл Карик си отбеляза автогол още в началото, а до почивката новото попълнение Мемфис Депай обърна резултата. Течеше 90-ата минута, когато холандецът направи европейския си дебют за "червените дяволи" още по-впечатляващ с асистенция за Маруан Фелайни - 3:1.

Реваншите са идната седмица. Отпадналите продължават в Лига Европа, победителите отиват в групите на Шампионската лига. В ранен двубой днес казахстанския "Астана" на Станимир Стоилов успя да вземе 1:0 от "Апоел" (Никозия) като домакин.