Димитър Бербатов изигра цял мач за „Монако“, а неговият отбор завърши наравно 1:1 с „Лил“ в мач от 30-ия кръг в Лига 1, игран в княжеството. Така „монегастиките“, който са втори в класирането с 63 точки, запазиха дистанцията от девет пункта пред „песовете“ и направиха важна крачка към директно класиране в групите на Шампионската лига.

Българинът отново бе един от най-добрите на терена за своя отбор, въпреки че не успя да се разпише. Нападателят помогна на своите да открият резултата (Обади, 4), а през втората част сам пропусна да отбележи от изгодна ситуация. Ориги в 38-ата минута изравни за „Лил“.

Равенството уби и минималните надежди на „Монако“ за титла. Лидерът „Пари Сен Жермен“ взе поредната си победа, този път с 1:0 като гост на „Лориен“, и е недостижим на върха със 73 точки, с цели десет повече от тима на Бербатов, при оставащи осем кръга до края на сезона във Франция.