„Ботев“ Пловдив отстрани „Левски“ от турнира за Купата на България след победа с 2:0 на стадиона в Коматево. След 3:1 за „сините“ в първия мач, по правилото за повече голове с чужд терен „канарчетата“ продължават напред към полуфиналите. Загубата пък означава край на надеждите на „Левски“ за класиране в евротурнирите навръх стогодишнината на клуба.

И двата гола за домакините паднаха след почивката, като точни бяха Луис Педро и Феребори Доре. Старши треньорът Станимир Стоилов реши да рискува на полувремето и късметът му се усмихна. Съдията пък отмени две попадения на гостите заради засади. Като цяло „Ботев“ надигра „Левски“ и заслужено спечели.

С победата „жълто-черните“ запазват шансовете си за участие в Лига Европа от следващия сезон през купата. А и обстановката около пловдивския клуб се успокоява, след напрежението около неуспехите на отбора напоследък.