Нова регистрация

(минимално 8 символа)
(минимално 8 символа)

Първата фаза на Европейското приключи. Дотук видяхме хубави двубои, някои изненади, драматични развръзки... Много голове и автоголове, рекорден брой пропуснати дузпи. Рекорди от Кристиано Роналдо.

Четвъртък и петък са почивни дни, а осминафиналите започват в събота. Имаме класика - Германия гостува на Англия на "Уембли". А Роналдо и компания ще трябва да се справят с Белгия, която влиза в мача като фаворит. Третият голям сблъсък в тази фаза е Хърватия - Испания.

Може ли да се стигне до изненада в другите?

Вижте всички резултати и крайни класирания в групите. Както и цялата програма - на първата и втората фаза (схема), с групи, дати, начални часове, градове и стадиони.

Първенството се излъчва от каналите на БНТ и "Нова броудкастинг груп" (чрез Нова тв и каналите на "Диема Спорт"). Финалът на "Уембли" ще бъде предаван и от двете телевизии, останалите срещи са поделени.

Крайни класирания в групите

Група А (в Рим и Баку)

1. Италия 7:0, 9 т.

2. Уелс 3:2, 4 т.

3. Швейцария 4:5, 4 т.

4. Турция 1:8, 0 т.

Група В (Копенхаген и Санкт Петербург)

1. Белгия 7:1, 9 т.

2. Дания 5:4, 3 т.

3. Финландия 1:3, 3 т.

4. Русия 2:7, 3 т.

Група С (Амстердам и Букурещ)

1. Нидерландия 8:2, 9 т.

2. Австрия 4:3, 6 т.

3. Украйна 4:5, 3 т.

4. Северна Македония 2:8, 0 т.

Група D (Лондон и Глазгоу)

1. Англия 2:0, 7 т.

2. Хърватия 4:3, 4 т.

3. Чехия 3:2, 4 т.

4. Шотландия 1:5, 1 т.

Група Е (Санкт Петербург и Севиля)

1. Швеция 4:2, 7 т.

2. Испания 6:1, 5 т.

3. Словакия 2:7, 3 т. 

 4. Полша 4:6, 1 т.

Група F (Мюнхен и Будапеща)

1. Франция 4:3, 5 т.

2. Германия 6:5, 4 т.

3. Португалия 7:6, 4 т.

4. Унгария 3:6, 1 т.

Резултати

Петък, 11 юни

Група А: Турция - Италия 0:3 (откриване  на ст. "Олимпико" в Рим)

Събота, 12 юни

Група А: Уелс - Швейцария 1:1 (Баку)

Група В: Дания - Финландия 0:1 (Копенхаген, прекъснат в 43-тата минута и доигран)

Група В: Белгия - Русия 3:0 (Санкт Петербург)

Неделя, 13 юни

Група D: Англия - Хърватия 1:0 (Лондон, "Уембли")

Група C: Австрия - Северна Македония 3:1 (Букурещ)

Група С: Нидерландия - Украйна 3:2 (Амстердам)

Понеделник, 14 юни

Група D: Шотландия - Чехия 0:2 (Глазгоу)

Група Е: Полша - Словакия 1:2 (Санкт Петербург)

Група Е: Испания - Швеция 0:0 (Севиля)

Вторник, 15 юни

Група F: Унгария - Португалия 0:3 (Будапеща)

Група F: Франция - Германия 1:0 (Мюнхен)

Сряда, 16 юни

Група В: Финландия - Русия 0:1 (Санкт Петербург)

Група А: Турция - Уелс 0:2 (Баку)

Група А: Италия - Швейцария 3:0 (Рим)

Четвъртък, 17 юни 

Група С: Украйна - Северна Македония 2:1 (Букурещ)

Група В: Дания - Белгия 1:2 (Копенхаген)

Група С: Нидерландия - Австрия 2:0 (Амстердам)

Петък, 18 юни

Група Е: Швеция - Словакия 1:0 (Санкт Петербург)

Група D: Хърватия - Чехия 1:1 (Глазгоу)

Група D: Англия - Шотландия 0:0 (Лондон)

Събота, 19 юни

Група F: Унгария - Франция 1:1 (Будапеща)

Група F: Португалия - Германия 2:4 (Мюнхен)

Група Е: Испания - Полша 1:1 (Севиля)

Неделя, 20 юни

Група А: Италия - Уелс 1:0 (Рим)

Група А: Швейцария - Турция 3:1 (Баку)

Понеделник, 21 юни

Група С: Северна Македония - Нидерландия 0:3 (Амстердам)

Група С: Украйна - Австрия 0:1 (Букурещ)

Група В: Русия - Дания 1:4 (Копенхаген)

Група В: Финландия - Белгия 0:2 (Санкт Петербург)

Вторник, 22 юни

Група D: Чехия - Англия 0:1 (Лондон)

Група D: Хърватия - Шотландия 3:1 (Глазгоу)

Сряда, 23 юни

Група Е: Словакия - Испания 0:5 (Севиля)

Група Е: Швеция - Полша 3:2 (Санкт Петербург)

Група F: Германия - Унгария 2:2 (Мюнхен)

Група F: Португалия - Франция 2:2 (Будапеща)

Осминафинали

Събота, 26 юни
1: Уелс (2A) - Дания (2B), 19:00 ч., Амстердам, "Диема"
2: Италия (1A) - Австрия (2C), 22:00 ч., Лондон, БНТ 1

Неделя, 27 юни 
3: Нидерландия (1C) - Чехия (3D), 19:00 ч., Будапеща, БНТ 1
4: Белгия (1B) - Португалия (3F) 22:00 ч., Севиля, Нова тв

Понеделник, 28 юни
5: Хърватия (2D) - Испания (2E), 19:00 ч., Копенхаген, БНТ 1
6: Франция (1F) - Швейцария (3A) 22:00, Букурещ, Нова тв

Вторник, 29 юни
7: Англия (1D) - Германия (2F), 19:00 ч., Лондон, "Диема"
8: Швеция (1E) - Украйна (3C) 22:00 ч. Глазгоу, БНТ 1

Четвъртфинали

Петък 2 юли
Четвъртфинал 1: победител мач 6 - победител мач 5 (19:00 ч., Санкт Петербург), БНТ 1
Четвъртфинал 2: победител мач 4 - победител мач 2 (22:00 ч., Мюнхен), Нова тв

Събота, 3 юли
Четвъртфинал 3: победител мач 1 - победител мач 3 (19:00 ч., Баку), "Диема"
Четвъртфинал 4: победител мач 8 - победител мач 7 (22:00 ч., Рим ), БНТ 1

Полуфинали

Вторник, 6 юли
Полуфинал 1: победител четвъртфинал 1 - победител четвъртфинал 2 (22:00 ч., Лондон), БНТ 1

Сряда, 7 юли
Полуфинал 2: победител четвъртфинал 4 - победител четвъртфинал 3 (22:00 ч., Лондон), Нова тв

Финал

Неделя, 11 юли
Победител полуфинал 1 - победител полуфинал 2 (22:00 ч., Лондон), БНТ/Нова тв

Стадионите

Лондон, “Уембли”, 90 000 места

Рим, “Олимпико”, 70 634

Мюнхен, “Алианц арена”, 70 000

Баку, “Олимпийски”, 68 700

Санкт Петербург, “Крестовски”, 68 134

Будапеща, “Пушкаш арена”, 67 215

Севиля, “Ла Картуха”, 60 000

Букурещ, “Арена Национал”, 55 600

Амстердам, “Йохан Кройф арена”, 54 990

Глазгоу, “Хемпдън парк”, 51 866

Копенхаген, “Паркен”, 38 065

Коментари

Най

Следвайте ни

Още по темата

Още от категорията

Скъпи потребители,

От днес - 25 май 2018 г. - влиза в сила новото европейско законодателство за защита на личните данни, известно още и като GDPR.

Тук можете да прочетете целия документ: "Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни." (тук)

Във връзка с това "ЗЕБРА БГН" АД приема нова "Политика за поверителност" (тук), съобразена с GDPR.

Целта на новите правила е да дадат на вас повече права за контрол над собствените ви данни и по-добра защита на неприкосновеността ви.