Люис Хамилтън триумфира в днешната Гран При на Испания във Формула 1. От старта до финала никой от съперниците му не успя дори да го доближи.

Втори на пистата „Каталуния“ финишира Макс Верстапен ("Ред Бул"), който отново изпревари втория пилот на "Мерцедес" Валтери Ботас.

Финландецът направи ужасяващ старт от втора позиция. Той пропадна до четвърта и до финала успя да стигне до третото стъпало на подиума.

В генералното класиране британецът има 132 точки, Верстапен - 95, а Ботас - 88. Шарл Льоклер е четвърти с 45 пункта.

Точно зад тримата лидери се наредиха двамата пилоти на "Рейснг Пойнт" - Серхио Перес и Ланс Строл. Шести остана Карлос Сайнц с "Макларън", а седми е Себастиан Фетел с единственото останало "Ферари", след като Шарл Льоклер отпадна на 38-ата обиколка заради технически проблеми.

Десетката допълниха Александър Албън от "Ред Бул", Пиер Гасли от "Алфа Таури" и Ландо Норис с втората кола на "Макларън".